%3Aformat(png)&w=3840&q=90)
Kortrijk
Stadsdichters in gesprek
Esohe Weyden signeert!
Antwerpen
Stadsdichters in gesprek
Esohe Weyden signeert!
Deelnemende auteurs
%3Aformat(png)&w=1920&q=75)
Hier ligt de waarheid in overdaad
Het debuut van Myriem El-Kaddouri, Letterzetter (stadsdichter) van Kortrijk van 2024 tot 2026.
Nieuwste bundel van de Antwerpse stadsdichter Esohe Weyden.
Twee jaar lang was Esohe Weyden stadsdichter van Antwerpen. In dialoog met de stad, haar bewoners en het culturele landschap dat haar droeg, schreef ze gedichten die de stad in al haar facetten verkennen.
In In het stoombad van de stad worden haar stadsgedichten samengebracht en aangevuld met niet eerder verschenen werk en dagboekmijmeringen waarin ze reflecteert op haar stadsdichterschap. Beelden leiden de lezer de stad binnen.
Antwerpen verschijnt in al zijn gelaagdheid: bruisend, schurend en verbonden. Tegelijk raakt de bundel aan samenleven, ruimte delen en een plek zoeken. Het is een uitnodiging om te kijken, te luisteren en terug te spreken.
OVER DE AUTEUR
Esohe Weyden is schrijver, dichter, presentator en jurist. Ze werkt als doctoraatsonderzoeker en assistent in het familiaal vermogensrecht aan de Universiteit Antwerpen, waar ze van 2021 tot 2023 campusdichter was. Van 2025 tot 2027 is ze de stadsdichter van Antwerpen. Haar poëzie bracht haar naar diverse grote podia, van festivals als Crossing Border, Pukkelpop en Tomorrowland tot op het burgerlijke defilé van de Nationale Feestdag van België.