activiteiten

100+ Lifehacks voor een eenvoudiger leven - Wendy de Pree & Peter Vermeulen

LIFEHACKS (1)

100+ Lifehacks voor een eenvoudiger leven die écht werken

Voorstelling
dinsdag 28 oktober 13:00 - 13:45
Podium (Hal 1)

Stress: 'Het leven is best pittig. We rennen, regelen en redden alles- behalve onszelf.'

In dit dubbel-interview brengen we twee boeiende experten samen. Enerzijds Wendy de Pree, expert in angst en stress, en anderzijds Peter Vermeulen, absolute autoriteit over het onderwerp autisme . We gaan in op hoe stress ons dagelijks leven kan beïnvloeden en hoe we kunnen zorgen voor meer rust en verbondenheid in de dagelijkse ratrace. Daarbij leggen we de brug hoe dit alles verschilt of versterkt wordt bij mensen met autisme. 

De auteurs Wendy de Pree en Peter Vermeulen signeren van 14:00 tot 15:00 uur bij Pelckmans in Hal 6.

Ontdek hoe kleine aanpassingen een groot verschil maken.

9789463834254_100+ Lifehacks voor een eenvoudiger leven met autisme_3D

Hoe bewaak je je energiebalans? Hoe leer je nee te zeggen? Hoe ga je het best om met emoties, met overprikkeling, met een negatief zelfbeeld? Hoe kun je jezelf zijn?

Autisme is de naam van een groep gedragskenmerken die het gevolg zijn van een brein dat op een atypische manier omgaat met zowel de buitenwereld als het eigen lichaam. Daardoor brengt autisme heel wat uitdagingen met zich mee. Samen met een groepje ambassadeurs van 'sterkmakers in autisme' selecteerden we twintig uitdagingen die voor veel (jong)volwassenen met autisme dagelijkse kost zijn.

Bij elke uitdaging vind je tal van tips die je leven als persoon met autisme eenvoudiger kunnen maken. Ook worden er tips gegeven voor de omgeving over hoe zij jou beter kunnen ondersteunen.

Hoewel we bij autisme van een spectrum spreken en niet elke tip voor iedereen zal werken, zal elke persoon met autisme hier toch een schat aan tips en tricks vinden. Het zijn echte lifehacks. 

OVER DE AUTEUR

Peter Vermeulen is klinisch pedagoog en een internationale autoriteit op het vlak van autisme. Hij geeft wereldwijd lezingen en trainingen. Hij is auteur van meer dan dertig boeken over autisme, vertaald in meerdere talen. Hij is werkzaam bij 'sterkmakers in autisme' en Peter maakte dit boek in samenwerking met de ambassadeurs van deze organisatie.

9789462348424_100+ Lifehacks voor een eenvoudiger leven in de rush van elke dag_3D

In onze drukke maatschappij wordt er veel van je gevraagd. Je hebt je werk, je huishouden, sociale verplichtingen, de zorg voor anderen en eigen ambities; alles stapelt zich op. Je probeert het zo goed mogelijk te doen maar het lijkt nooit goed genoeg. Je stresssysteem is continu actief en hoe moe je ook bent, echt ontspannen lukt niet. In deze gids selecteerden we twintig alledaagse uitdagingen bij het leven in de rush van elke dag. Je vindt bij elke uitdaging tips die je leven eenvoudiger kunnen maken: het zijn echte lifehacks.

OVER DE AUTEUR

Wendy de Pree is oprichter van het expertisecentrum Leer Positief Denken. Als psycholoog en gedragstherapeut heeft ze meer dan 25 jaar ervaring. Ze doceerde aan de Universiteit Antwerpen en de Hogeschool Thomas More en is een veelgevraagd spreker over mentaal welzijn. Via haar boeken en sociale media zet Wendy psychologische kennis om in duidelijke, praktische handvatten (leerpositiefdenken.be).